Být hloupý není zase tak špatný

14. ledna 2020 v 15:57 | Barbora
Samozřejmě ti, co jsou trochu s inteligencí jinde, tím chci říct na vyšší úrovni si řeknou, jak může být lepší být hloupý? Ono se to takhle říká jako blbě, ale člověk, co je opravdu, ale opravdu hloupý, tak si ani neuvědomuje co mu všechno uchází, neřeší věci, které my řešíme jako každodenní záležitosti. Oni ani neví o co jde, natož to ještě řešit. Nehledají složitosti ve světě jako ostatní.


Neřeší blbosti, které řeší každý průměrně chytrý člověk. Je jim to jedno. Nezajímá je to. Pro ně je to určitě osvobozující, koho baví řešit blbosti každý den? Mě určitě ne, taky se je snažím neřešit, ale díky lidem, kteří jsou kolem mě se to nedá ignorovat.
Já být hloupím člověkem, tak si to i budu užívat, nebudu řešit problémy co nejsou spojeny semnou a vlastně nebudu řešit nic jiného než sebe. Ono, kdyby tohle dělal každý člověk na planetě, tak se tady budeme mít lépe, nebyly by žádné spory, žádné přetvářky a všichni by se měli rádi, no není to nádherná představa? Pro mě ano, ale je to nesplnitelné, tak si o tom nechám jenom zdát.
Jediné mínus, co vidím v hlouposti je to, že se vám každý 2 směje, protože vám to nepálí, tak jako jim. To, ale není fér, nikdo nemůže za to, jak se narodil, kým je, jakou má barvu pleti, či jakého je jeho rodina vyznání. Když už jsem to tady nakousla to náboženství, tak něco málo řeknu i k tomu.
Nikdo nemá právo soudit lidi podle náboženství, rasy, či čehokoliv, co toho člověka dělá odlišným... Mělo by to být zákonem zakázané. Odsuzovat islám, jen proto, že jsou někteří magoři a zabíjí lidi. Ne! Chápu, každý má strach, i já mám strach z toho, když semnou jede vlakem, tramvají či autobusem člověk v hábitu nebo když je tmavé barvy, ale i tak neodsuzuji toho člověka a kdybych musela tak si i vedle něho sednu. Nezůstala bych stát někde v autobuse jen proto, že je to žena zahalená v hidžhábu.
Lidi, kteří odsuzují jsou hloupý, a to říkám s přesvědčením, protože normální chytrý člověk se nenechá ovlivnit zprávami, názory ostatních či jakýchkoliv pomluv, které někde slyšel a neví, zda jsou pravdivé.
Vím, že tohle nebylo nějak extrémně dlouhé, ale k tomuhle se více vyjadřovat nejde, protože člověk by se jen pak zlobil na ostatní a vyzařoval by samou negativní energii, což je nezdravé. Proto nejdříve poznávejte a poté odsuzujte, ale pouze lidi, které znáte dost dobře, abyste mohli říct, že je ten nebo ten špatný/á.

Obrázky jsou stažené z bezplatné platformy Pixabay.com
XOXO Barbora

PS: První článek, tak snad tomu rozumíte, kdyby tam byly nějaké nesrovnalosti, napište mi prosím kometář s radami, budu za ně hodně ráda, budu se snažit každým článkem se vylepšovat co nejvíce to jde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama